Iratkozzon fel hírlevelünkre

Bukarest: 7. Magyar Filmhét

2013. november 10-17.

 

Horia Bernea terem, Paraszt Klub / Parasztmúzeum (Monetăriei u. 3.)
 
Program:
 
November 10., vasárnap, 19.00, a Balassi Intézetben:
MEDIAWAVE. Radu Igazság kiállítása és installációja
MEDIAWAVE meghívott fesztivál keretében
A kiállítás november 22-ig látogatható.
 
November 11., hétfő, 12.00 óra, a Balassi Intézetben:
Sajtótájékoztató
Meghívottak: Hartyándi Jenő, Durst György, Deésy Gábor, Both Miklós, Radu Igazsag, Virgil Stefan Nitulescu
 
November 11., hétfő, 10.00 – 13.00, 15.00 – 18.00, Paraszt Klubban:
Zenei műhely Both Mikivel
MEDIAWAVE meghívott fesztivál keretében
 
November 11., hétfő, 18.30, Horia Bernea terem / Parasztmúzeum
Ünnepi megnyitó: Drága besúgott barátaim
Cserhalmi Sára, 2012, 93 perc, dráma, román felirattal
 
November 12., kedd, 10.00 – 13.00, 15.00 – 18.00, Paraszt Klubban:
Zenei műhely Both Mikivel
MEDIAWAVE meghívott fesztivál keretében
 
November 12., kedd, 18.00 óra, Horia Bernea terem / Parasztmúzeum
DUNA Műhely, 90 min
A filmeket bemutatja: Durst György, producer
1. Iványi Marcell: Szél / 6 perc, kisjátékfilm, 1996
2. Mészáros Péter: Eső után / 5 perc, kisjátékfilm, 2002
3. Erdélyi Dániel: 411-Z / 6 perc, kisjátékfilm, 2008
4. Kenyeres Bálint: A repülés története / 14 perc, kisjátékfilm, 2009
5. Somogyvári Gergely: Riksa láz / 55 perc, dokumentumfilm, 2012, román felirattal
 
November 12., kedd, 20.00 óra, Horia Bernea terem / Parasztmúzeum
MEDIAWAVE – Nemzetközi mozi, 90 perc
MEDIAWAVE meghívott fesztivál keretében
1. Fabrice Bracq (FRA): Elválasztva / 3 perc, kisjátékfilm
2. Behnam Deldadeh (IRAN): Szülészet / 8 perc, animáció
3. Dekel Nitzan (IZR): Pálya / 11 perc, kisjátékfilm
4. Sandra Desmazieres (FRA): Bao / 12 perc, animáció
5. Koldo Ammandoz (ESP): Deus et Machina / 8 perc, kisjátékfilm
6. Liv Scharbatke (GER): Ami marad / 5 perc, animáció
7. Yildiray Yildirim (TUR): 1982 / 8 perc, kisjátékfilm
8. G. Borgetto & B. Faass & M. Bauerle (GER): Tanulmányok a hisztériáról / 11 perc, kisjátékfilm
9. Anti & Ando Naulainen (EST): Peter Aurelius papagáj / 2 perc, kisjátékfilm
10. Piotr Sulkowski (POL): A részlet / 4 perc, kisjátékfilm
11. Juan Pablo Zaramella (ARG): Luminaris / 6 perc, animáció
12. Stergios Paschos (GRE): Largo / 12 perc, kisjátékfilm
Q&A: Hartyándi Jenő
 
November 13., szerda, 10.00 – 13.00, 15.00 – 18.00, Paraszt Klubban:
Zenei műhely Both Mikivel
MEDIAWAVE meghívott fesztivál keretében
 
November 13., szerda, 18.00 óra, Horia Bernea terem / Parasztmúzeum
MEDIAWAVE – Magyar mozi, 80 perc
MEDIAWAVE meghívott fesztivál keretében
1. Derdák Tamás Zoltán ’Létra’: Három pici köménymag / 3 perc, 2013, videoklipp
2. Horváth-Molnár Panna & Zomborácz Virág: Dipendenza / 3 perc, 2012, animáció
3. Szabó Réka: Árnyékfilm/ 11 perc, 2011, táncfilm
4. Vácz Péter: Nyuszi és Őz / 17 perc, 2012, animáció
5. Csáki László: My Name is Boffer Bings / 21 perc, 2012, kréta animáció, VO angol
6. Szabó Szonja: Turiszt / 14 perc, 2012, kisjátékfilm
 
November 13., szerda, 20.00 óra, Horia Bernea terem / Parasztmúzeum
Szülőföld, szex és más kellemetlenségek
Kincses Réka, 2012, 90 perc, vígjáték, VO német és magyar, román felirattal
 
November 13., szerda, 22.00 óra, Paraszt Klubban:
MEDIAWAVE koncert: Both Miki & Romanian Company
MEDIAWAVE meghívott fesztivál keretében
 
November 14., csütörtök, 18.00 óra, Horia Bernea terem / Parasztmúzeum
Janovics Jenő, a magyar Pathé
Zágoni Bálint, 2011, 62 perc, dokumentumfilm, román felirattal
 
November 14., csütörtök, 20.00 óra, Horia Bernea terem / Parasztmúzeum
Köszönöm, jól (hu) / Ďakujem, dobre (sk)
Prikler Mátyás, 2013, 134 perc, dráma, VO szlovák és magyar, román felirattal
 
November 15., péntek, 18.00 óra, Horia Bernea terem / Parasztmúzeum
Kisjátékfilmek, 80 min
1. Felméri Cecília: Boldogságpasztilla / 12 perc, kisjátékfilm, 2012, Románia
2. Réti Iringó: Milza / 14 perc, kisjátékfilm, 2012, VO angol, magar felirattal
3. Papp Gábor Zsigmond: Én is téged, nagyon! / 22 perc, kisjátékfilm, 2012, angol felirattal
4. Hartung Attila: Álmodó / 6 perc, kisjátékfilm, 2011, angol felirattal
5. Szabó Szonja: Prágai hétvége / 25 perc, 2012, angol felirattal
 
November 15., péntek, 20.00 óra, Horia Bernea terem / Parasztmúzeum
Indián
P. Szabo István, 2013, 90 perc, dráma, román felirattal
Q&A: P. Szabo István
 
November 16., szombat, 18.00, Horia Bernea terem / Parasztmúzeum
Sherlock Holmes nevében
Bernáth Zsolt, 2011, 100 perc, ifjúsági kalandfilm, román felirattal
 
November 16., szombat, 20.00, Horia Bernea terem / Parasztmúzeum
Nejem, nőm, csajom
Szajki Péter, 2012, 91 perc, vígjáték, román felirattal
 
November 17., vasárnap, 11.00, Horia Bernea terem / Parasztmúzeum
Az ember tragédiája
Jankovics Marcell, 1988-2011, 160 perc, animáció, román felirattal
 
November 17., vasárnap, 19.00, Horia Bernea terem / Parasztmúzeum
Roxanne
Vali Hotea, 2013, 97 perc, dráma
Román-magyar koprodukció szekció keretében
Q&A: Vali Hotea, Irina Drăghici

ESEMÉNYNAPTÁR


2018
10
December
H K Sz Cs P Szo V
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

KIEMELT ESEMÉNYEK

Nincsenek események

KIADVÁNYAINK

kiadvanyaink

ESEMÉNYEK

Nincsenek események